Każdy człowiek posiada prawo do uzyskania odszkodowania

Każdy z nas posiada prawo do ubiegania się o odszkodowanie

Zgodnie z naszym polskim prawem a ponadto wszelkimi przepisami UE, każdemu, kto jest ofiarą, czy też jest poszkodowany w jakiś sposób albo czuje się poszkodowany, niezwłocznie przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie na właściwie każdym polu i zakresie relacji, czynności i wydarzeń, które są przykrymi następstwami szkód, które zostały poniesione. Kwestia różnego typu ubezpieczeń w szczególności po wypadkowych jest dość skomplikowana, ponieważ niby z jednej strony jest kwestią która wynika z spraw ubezpieczenia, jednakże z innej strony kwestią wyrządzenia krzywdy w postaci uszczerbku na zdrowiu. Z pewnością odszkodowanie przysługuje każdemu, kto jest ofiarą. Powiedzmy, iż kierowca samochodu potrącił pieszego, który niestety nie miał ubezpieczenia i winę za wypadek z udziałem pieszego ponosi bez wątpienia kierujący pojazdem. W takiej sytuacji odszkodowanie należy się pieszemu, który ucierpiał w wypadku i będzie to jednorazowe odszkodowanie zależnie od skali procentowej uszczerbku na zdrowiu oraz dodatkowo odszkodowanie stałe jako renta nawet do końca życia wypłacana bezpośrednio osobie poszkodowanej z powodu trwałego inwalidztwa spowodowanego uszkodzeniem ciała podczas wypadku z udziałem samochodu. Natomiast inna również nietypowa sytuacja, w momencie gdy dochodzi do zderzenia dwóch aut i poszkodowany nie posiada ważnego ubezpieczenia, a więc ubezpieczenia obowiązkowego auta a ponadto ubezpieczenia zdrowotnego. Tak samo w tej okoliczności mimo braku ważnego ubezpieczenia osoby poszkodowanej, to należy się mu prawo do odszkodowania, natomiast w tak zaistniałej sytuacji musi nastąpić dochodzenie takiego odszkodowania, ponieważ bezwarunkowo taka osoba złamała prawo, poruszając się pojazdem bez posiadania obowiązkowego ubezpieczenia i chociaż sprawa wygląda na zrozumiałą, to takie odszkodowanie może być niższe, a jego droga do zakończenia sprawy o wiele dłuższa i znacznie kręta. W wszelkich sprawach dotyczących ubezpieczenia o dochodzenie należnych odszkodowań przy nieco bardziej złożonych przypadkach spór oraz prawa do odszkodowania powypadkowego a także jego wysokości finalnie wydaje właściwy sąd. Choć takie odszkodowania są przyznawane bez najmniejszego kłopotu prawie że od razu, gdy jest ustalony sprawca, który został już ukarany poprzez komendę policji i jest wydana postanowienie o jego karze, to sama wielkość takich odszkodowań jest ruchoma. Bardzo często są to usterki aut powstałe w czasie kolizji. Osoba, która została poszkodowana wycenia szkodę swojego samochodu w salonie samochodowym i z wyceną zgłasza się do ubezpieczyciela, istnieje też możliwość wyceny takiej szkody u mechanika samochodowego. Według takiej wyceny powinniśmy bez wątpienia otrzymać określoną kwotę na naprawienie usterki auta.

Przy czym jak będzie już naprawiona ta awaria czy szczerze będzie naprawione to, co powinno?

już nie do końca może być to zgodne z prawdą. Bywa częstokroć praktykowane, iż wymieniany jest teoretycznie zderzak na zupełnie nowy, jednakże jest to dalej ten sam, ale zaszpachlowany a także trochę pomalowany, chociaż faktura pokazuje na zamianę na całkowicie nowy detal. To wyłącznie przykład nieuczciwego naprawienia awarii, tym tematem musi zająć się już stosowna służba, jednakże nikt tego nie sprawdza i dlatego taki proceder nie jest niczym nowym w naszym państwie. Liczy się wyłącznie złapanie i ukaranie właściwego sprawcy, wypłata należnego odszkodowania oraz wyremontowanie wyrządzonej szkody, która tak właściwie wcale nie musi tyle kosztować na ile, była wyceniona.

Wspierane przez:

+ posts

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług.

Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami.

Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów.

Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.

O Marek Wielgo

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami. Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów. Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *