Kurs BTC po kontraktach terminowych na giełdzie w USA

Jesteśmy świadkami historii. W niedzielę ruszyły pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, mogą kompletnie odmienić przeznaczenie krypotowalut. Oto bitcoin zawitał formalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zaciekawienie pierwszego dnia było tak duże, że dwa razy niezbędne było zatrzymać obroty z powodu osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grono giełd z Chicago, zostanie pierwszą, która dopuści do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu ze swoją ofertą wystartuje CMB Group, przeciwnik Cboe, a Nasdaq szykuje się do utworzenia bitcoinowych transakcji terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do prognozowanej wartości bitcoina, która będzie definiowana według notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu twierdzi, że te futuresy otwierają dojście na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza również Wall Street, jak i inwestorów indywidualnych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 proc., a potem o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało dać chwilę na ochłonięcie inwestorom.

Start kontraktów pchnął także cenę BTC. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o koło 20 proc. Holger Zschaepitz, dziennikarz rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że wirtualny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla pokolenia Y. W okresie gdy wycena kryptowaluty rosła, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na BTC

vCała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak początek prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Warto zainteresować się inwestycją w kryptowaluty, w pośród wielu platform ułatwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą zainteresowanie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równolegle intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż BTC, Etherum, BCH, LTC, LSK oraz innych kryptowalut. Od powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła międzynarodowy sukces jedynie z Polskim majątkiem. Można stwierdzić, że Giełda kryptowalut BitBay jest znakomitą platformą aby zacząć przygodę z krypto walutami.

Giełda kryptowalut: Bit-Bay.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kryptowaluty i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.