Sklep , w którym dostać deski kitesurfingowy

Kite Boarding — sport ekstremalny, alternatywa dla surfingu, odwołujący się do do windsurfingu, mimo podobieństw technicznych różni się znacząco w technice i prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę prowadzi się coś na wzór jak podczas surfowania na fali, na krawędzi mocno ostrząc, w windzie natomiast deska pływa płasko po wodzie.

Kitesurfing uprawiany jest na zalewach jak i na oceanach.

W Polsce kitesurferów na codzień można zauważyć w województwie zachodnio pomorskim nieopodal Świnoujścia i Szczecina oraz w okolicy zatoce Gdańskiej w okolicy Helu, Juraty czy Chałup.

Sprzęt do kitesurfingu

Bar Kite , zazwyczaj wyprodukowany z lekkich materiałów lub włókien węglowych, składa się z 4 ech lub 5′ lineczek długości ok. kilkudziesięciu metrów, taśmy Depowera, zamontowanej do optymalizacji siły latawca i Chicken Loopa, obręcz trzymająca bar kite do trapezu.

DESKA DO KITESURFINGU

Deska do kitesurfingu budowane z aspiracją do kitesurfingu posiadają wielkośc od 1 do 4 metrów.

TYPY DESEK DO KOTEBOARDINGU

Twin-Tip – deski umożliwiające halsowanie w dowolnych kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają zazwyczaj identycznie

Deski Wave do Kitesurfingu – deski wypornością przypominające deseczki surfingowe, wyposarzone w tzw. STRAPY – paski zapewniające przyczepnośc deski z nogami ridera.

Zalecane do halsowania na falach, wyścigów i prób prędkości.

Deski do kitesurfingu pływają samodzielnie na tafli akwenu, jednak mogą zatonąć pod ciężarem człowieka. W Czasie żeglowania utrzymują się na wodzie dzięki sile ciągu kajta. Właściwy kształt, wielkośc i typ wybiera się do ciężaru, doświadczeniia i upodobań kitesurfera.

Latawiec do kitesurfingu, jest to źródło energii ciągnącej, może mieć wielkość od 4 do 20 (rozmiar naklejony jest zazwyczaj na zewnętrznej części latawca podany w metrach kwadratowych).

Im większy rozmiar latawca, tym większa jego moc. Doświadczeni kitesurferzy posiadają trzy latawce w innych wielkościach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zróznicowanych warunkach pogodowych. Znacznie większy latawiec kite zazwyczaj używają osoby cięższcy oraz ci gdy wiatr jest słabszy, latawic mniejszy – riderzy lżejsi, oraz gdy wiatry jest bardzo silny. Takie wybranie latawca pomaga zachować optymalne bezpieczeństwo.

Sklep kitesurfingowy: Kitesurfingsklep.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport, Kitesurfing i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.